Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

Istaknuto 

Za djecu Etiopije

etiopija

Povodom Međunarodnog dana Afrike želimo predstaviti aktivnosti koje su se događale u Obrtničkoj školi tijekom školske godine. Učenici volonteri Volontersko kreativnog kluba proveli su različite aktivnosti s ciljem upoznavanja učenika i lokalne javnosti s UNICEF-ovim programom „Škole za Afriku". Tijekom godine provele su se radionice izrade narukvica i organizirana je dobrotvorna tombola u holu škole. Tijekom manifestacije Hrvatska volontira prikupljane su sirovine koje su vještim kreativnim radom volontera dobile novu vrijednost. Prikupljalo se granje, dijelovi lesonit ploča, nastali u školskoj stolarskoj radionicama kao nusproizvod rada učenika stolara, kao i tekstilni materijal iz tekstilne radionice koji je prvotno korišten za izradu školskih vježbi. Svi prikupljeni već korišteni materijali bili su podloga za stvaranje novih vrijednosti u svrhu humanosti i prikupljanja donacija. Od prikupljenog granja izrađeni su afrički ukrasi i maske. Dijelovi lesonit ploča su oblikovani i iscrtavani afričkim motivima kao što su i sašivene platnene torbe zablistale motivima Afrike. Svi uzorci su postavljeni u centralnom holu škole s ciljem vidljivosti i prikupljanja donacija za djecu Madagaskara.

U aktivnostima su sudjelovali učenici volonteri i oni koji podržavaju volonterstvo, iz zanimanja: kuhar, konobar, krojač, stolar, arhitektonski tehničar i modni tehničar.

Virtualna izložba s fotografijama https://bit.ly/42leHRC 

RASPORED OBRANE ZAVRŠNIH RADOVA (4.d i 4.h)
Marijini obroci

Povezani postovi