Manifestacija Hrvatska volontira

Mali doprinos za veliki utjecaj.

Hrvatski centar za razvoj volonterstva i volonterski centri u Hrvatskoj organizirali su trinaestu kampanju Hrvatska volontira kako bi istaknuli potencijal za društveni razvoj i značaj volontiranja kojim se postižu ciljevi održivog razvoja i kojim se oživljavaju najplemenitije težnje čovječanstva – težnja za mirom, slobodom, mogućnostima, sigurnošću i pravdom.

Ove godine naglasak je stavljen na UN-ovih 17 globalnih ciljeva održivog razvoja.

Volontersko kreativni klub Obrtničke škole od 2018 god. nastoji osluškivati potrebe zajednice i aktivno sudjelovati u različitim društveno korisnim aktivnostima i time promovirati vrijednost volontiranja kao građansku vrlinu i naviku srca.

Ove godine kroz manifestaciju Hrvatska volontira proveli smo volontersku akciju s ciljem osvješćivanja očuvanja okoliša, korištenjem prirodnih resursa za kreativno izražavanje u svrhu humanosti.

U aktivnostima su sudjelovali učenici volonteri i oni koji podržavaju volonterstvo, iz zanimanja: kuhar, konobar, krojač, stolar, arhitektonski tehničar i modni tehničar.

Volonterska akcija se provodila kroz aktivnosti:

• Obilazak vanjskog prostora škole i čišćenje okoliša od odbačenog otpada
  • Uređenje gredica i prikupljanje otpalog i orezanog granja
  • Prikupljeni otpad se razvrstavao
  • Izrada maski i ukrasa s afričkim motivima od prikupljenog granja
  • Oslikavanje platnenih vrećica nastalih u tekstilnoj radionici korištenjem već korištenog materijala za školske vježbe
  • Oslikavanje dijelova lesonit ploča nastalih u stolarskoj radionici pri izvođenju školskih vježbi
  • Postavljanje izložbe u centralnom holu škole
  • Prikupljanje donacija za djecu Madagaskara budući da smo škola u programu „Škole za Afriku"

Volontiranje razvija niz osobnih, socijalnih, organizacijskih i profesionalnih kompetencija koje osiguravaju bolje i lakše snalaženje u raznim poslovima i u svakodnevnom životu.

Volontiraj i ti! Usreći sebe i druge!

Plan dopunskog rada - 3.bc
Gostovanje na županijskom radiju Laganini FM