Dan planeta Zemlje

WhatsApp-Image-2024-04-28-at-20.00.12-3

U ponedjeljak 22. travnja obilježili smo Dan planeta Zemlje, dan kada osobitu pozornost posvećujemo očuvanju našeg okoliša te ukazujemo na važnost osvještavanja čovjekova djelovanja prema prirodi.

Učenici 1.fg, 2.h, 3.a i 4.d razreda proveli su dio svog školskog dana u prirodi, u organiziranoj aktivnosti čišćenja školskog okoliša. Od osobite je važnosti zaštita okoliša, održivo korištenje prirodnih resursa kao i sprečavanje onečišćenja okoliša. Jačanjem svijesti i vlastite uključenosti u različite programe i projekate zaštite okoliša tome i doprinosimo.

U kreativnom dijelu u sklopu Volontersko kreativni klub Obrtničke Škole Požega KAP od prikupljenog otpada učenici volonteri stvorili su umjetničku instalaciju koja prikazuje čovjeka koji se guši u plastici, čikovima, limenkama- otpadu.

Izrađena je i instalacija koja prikazuje ljepotu življenja bez plastike i otpada.

U radnoj i kreativnoj atmosferi uz promišljanje o vlastitim postupcima dali smo doprinos podizanju svijesti o potrebi očuvanja okoliša i prirode.

"Što priroda uskrati, nitko ne može dati." - Cornelius Nepot

Sjedni sa mnom