Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

SVJETSKI DAN MENTALNOG ZDRAVLJA

mz_1

Svjetski dan mentalnog zdravlja obilježava se 10. listopada s ciljem podizanja svijesti o problemima mentalnog zdravlja i poticanja na ulaganje u sustav podrške mentalnom zdravlju. 

Tim povodom volonteri volonterskog kluba Obrtničke škole, uz nastavnicu Katarinu Bajt i psihologinju Zrinku Fišer, izradili su pano na temu Mentalnog zdravlja, a na kojem učenici mogu nešto više saznati o glavnim poteškoćama s kojima se tinejđeri susreću: depresiji, anksioznosti, samoranjavanju, ali mogu i pročitati o tome koliko su naši osjećaji važni i načinima samopomoći i pomoći drugima. 

Učenici su uz poruke:

#Zastani!

#Pogledaj se u ogledalo!

#Koji osjećaj vidiš? Zapiši, izrazi se.

potaknuli ostale učenike na izražavanje svojih osjećaja na način da se pogledaju u ogledalo, uzmu papir i zapišu svoje osjećaje koje će ubaciti u kutiju osjećaja i pitanja. Uz svoje osjećaje, učenici mogu i postaviti anonimno pitanje psihologinji u vezi mentalnog zdravlja na koja će naknadno dobiti odgovor.

Volonterski klub škole svima želi poručiti:

#Uvijek aktivno, kako fizički tako i mentalno!

Obavijest o testiranju kandidata
Natječaj za popunjavanje radnog mjesta

Povezani postovi