Dan planeta Zemlje

zc

Dan planeta Zemlje obilježava se od 22. travnja 1970. godine kako bi se naglasila potreba za očuvanjem prirodnih resursa.

Danas ovaj dan obilježava više od 190 zemalja svijeta s ciljem podizanja svjesnosti ojača prema prirodnom okolišu i zaštiti prirode.

Na žalost, svi smo svjedoci opasnosti koja prijeti životu na Zemlji zbog klimatskih promjena, globalnog onečišćenja, uništavanje ekosustava i ugrožavanja životinjskih i biljnih vrsta. .

Tema ovogodišnjeg Dana planeta glasi „Restore Our Earth" (Obnovimo našu Zemlju).

U našoj školi tijekom cijele godine kroz različite aktivnosti kao što su predavanja, radionice primjena međupredmetnih tema nastoji se utjecati na nove generacije i potaknuti ih na ekološki pristup i način življenja.

Čuvajmo naš planet Zemlju - smanjimo otpad, reciklirajmo, posadimo drvo!

Početna konferencija RCK
Natječaj "Kreiraj Europu budućnosti!"