Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

Istaknuto 

Modni tehničari i krojači posjetili tvrtku Hemco d.o.o u Đakovu

naslovna-1

U srijedu 15.11.2023. učenice 2., 3. i 4. razreda zanimanja Modni tehničar i učenice 3. razreda zanimanja krojač provele su zanimljiv i ispunjen dan na stručnoj ekskurziji u Đakovu i Osijeku. U Đakovu su posjetile tvrtku Hemco d.o.o. koja više od 30 godina razvija i proizvodi vrhunsku radnu odjeću koja ispunjava sve zahtjeve za različite profesije (vatrogasce, vojsku, policiju, medicinsko osoblje i dr.). Učenice su imale priliku vidjeti cijeli tijek i organizaciju proizvodnje te što je sve potrebno kako bi iz ideje uz primjenu znanja i tehnologije nastao visoko zahtjevan odjevni predmet. Direktor tvrtke, gospodin Slobodan Mihalj osobno je izdvojio vrijeme kako bi dočekao učenike, upoznao ih s proizvodima tvrtke, odjelima pripreme i proizvodnje i planovima rasta tvrtke. Istaknuo je kako tvrtka planira u Požegi proširiti proizvodnju izgradnjom izdvojenog pogona u kojem i njih vidi kao buduće zaposlenike. Jedan od razloga koji navodi za takvu odluku je i spoznaja da se u Požegi obrazuju kvalitetni kadrovi za razvoj i proizvodnju odjeće. Nakon obilaska, učenice su izjavile da bi se rado zaposlile u Hemcu, te se nadaju da će pogon u Požegi biti njihova prilika za zaposlenje u struci. Prilikom odlaska učenicama su darovani reklamni proizvodi s logom tvrtke. Stručna ekskurzija se nastavila u Osijeku, obilaskom centra grada te odlaskom u trgovački centar Portanova. Učenice čije je zanimanje vezano uz modu i modne trendove imale su zadatak pratiti i zabilježiti modne trendove boja i oblika za aktualnu sezonu jesen/zima 2023./2024. Izlet je završen odlaskom u kino na projekciju filma „Kći kralja močvare" koji su učenice ranije odabrale. 

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara
POSJET LOKALNIM OPG-OVIMA

Povezani postovi