Naša učenica kao asistentica kostimografkinji

ena

Učenica 1.a, Ena Puljić volontira kao asistentica kostimografkinji Tanji Asanović, prilikom snimanja dugometražnog igranog filma radnog naslova „Stric". Nositelj projekta je produkcijska kuća: Eclectica d.o.o. iz Zagreba, a film sufinanciraju HAVC i HRT. Glavne uloge u filmu igraju Ivana Roščić, Miki Manojlović, Goran Bogdan, Roko Sikavica i Kaja Šišmanović. Glavna kostimografkinja je Ana Savić Gecan, a kako se radnja filma odvija u 80-tim godinama bivše Jugoslavije tako da su svi kostim prilagođeni zadanom vremenu.

Kao asistentica kostimografkinji, Ena je uključena u svaki dio procesa rada na filmu: mjerenje glumaca, stvaranje idejnih rješenja, šivanje novih kostima te prepravaka postojećih kostima, kupovina novih te najam kostima iz postojećeg filmskog fundusa (Jadran film i Libu zona). Sudjelovala je već na svim probama s glumcima i svakodnevno priprema odjeću koju glumci trebaju nositi na setu. Osim navedenih priprema, Ena zajedno s kostimografkinjom radi na setu s glumcima te pazi kako se kostimi koriste tijekom snimanja. Enin dan je jako dugačak jer snimanje traje 12 do 16 sati. Ne žali se jer joj je jako zanimljivo i jako voli svoju struku. Ovo iskustvo će joj svakako biti dragocjeno u njenom daljnjem radu i učenju. 

Popis udžbenika za šk. god. 2021./2022.
Arhitektonski tehničari (1.d) sudjelovali u pilot ...

Povezani postovi

© 2015 Obrtnička škola Požega - design by Medialive