Maturanti upoznavali svoj grad da bi ga više voljeli

tzp1

Učenici četvrtog razreda smjera turističko-hotelijerski komercijalist iskoristili su ugodno vrijeme te su sa svojim nastavnicima Andrejom Katarinom Uremović i Hrvojem Vlahovom obišli središte Požege. Namjera im je bila da maturanti bolje upoznaju grad u kojem se školuju i žive .

Usmjerenje turističko-hotelijerskog komercijalista je zanimanje koje će ovim učenicima, kada u lipnju završe svoje srednjoškolsko obrazovanje, omogućiti polaganje državne mature i upis nekog od fakulteta ili započeti rad u struci. Naime, učenici ovog, u hotelijerstvu i restoraterstvu svestranog usmjerenja tijekom školovanja praktično su se usavršavali, kako u dijelu kuharstva i ugostiteljskog posluživanja, tako i u ekonomskim znanjima turističkog marketinga, poslovanju tvrtke, radu na recepciji i turističkim agencijama. Stoga su njihovi nastavnici odlučili odigrati ulogu turističkih vodiča s ciljem da učenici bolje upoznaju svoj grad i njegove kulturno-povijesne znamenitosti. Jer, tko zna, možda netko od njih bude našao svoje mjesto u budućem, uspješnom turističkom razvoju našeg grada i županije. Oni će biti u prilici i prezentirati turističke mogućnosti svog zavičaja. A oni koji ipak odu iz Požege, moći će pričati o ljepoti svoga grada, o sredini gdje su se školovali i živjeli. 

Rang lista provedenoga testiranja
Obrtnička škola Požega-pr(a)vi izbor zanimanja

Povezani postovi

© 2015 Obrtnička škola Požega - design by Medialive