ADVENT U BEĆARSKOM ŠORU U PLETERNICI

IMG-20231216-WA0023

U sklopu Adventa u bećarskom šoru 16.12.2023.u Pleternici sudjelovali su nastavnici drvne struke Dragan Šarić, Davor Krznarić, Predrag Šarić te učenik, inače iz Pleternice, Valentin Štetić. Prezentirani su radovi učenika prvog razreda koji pohađaju nastavu za zanimanje stolar.

Učenici su u školskoj stolarskoj radionici izrađivali ručnim alatima prigodan proizvod „Betlehemska štalica", upravo da taj proizvod bude izložen u predbožićno vrijeme.

Kroz dane prije Božića se i u našoj stolarskoj radionici učenicima nastoji ukazati na zajedništvo, tradicijske vrijednosti i važnost obiteljskog i prijateljskog okupljanja a samim time sve to uklopiti u drvo kao osnovni materijal i samu drvnu struku.

Kako se radi o učenicima prve godine odabrali smo upravo „Betlehemsku štalicu" kao umanjenu verziju, dakle svojevrsnu maketu i izazvali veliko zanimanje i motivaciju učenika i jedne učenice da vrijeme provedeno na praktičnoj nastavi uklopimo u predbožićno vrijeme a da pri tome kao materijal izrade bude prirodan, ekološki prihvatljiv uz upotrebu ručnih alata u obradi drva i mentorstvo svojih nastavnika struke.

Prilikom izlaganja učeničkih radova svoje pozdrave učenicima i nastavnicima Obrtničke škole je uputila i gradonačelnica Pleternice Marija Šarić.

Izložba u pješačkoj zoni
Nacionalni kviz znanja za poticanje čitanja „Mreža...