Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

Istaknuto 

Etno susreti 2022.

naslovna

U nedjelju 16.10.2022. u prostoru Turističkog naselja Schon Blick u Vetovu održani su 8. Etno susreti Požeštine. Manifestaciju već tradicionalno organizira Udruga za baštinu, kulturu i turizam „Požeški čuvari baštine" i tjednik Kronika požeško-slavonska. Učenice zanimanja krojač i modni tehničar rado se odazivaju pozivima organizatora i svoje maštovite kreacije predstavljaju na modnoj reviji. Krojačice Ana, Marija i Danijela učenice 3. razreda izradile su kolekciju haljina pod nazivom „Baršunaste ruže". Inspirirane motivima crvenih ruža koje se pojavljuju na narodnim nošnjama, ručno su oslikale modele haljina izrađene od baršuna. Kolekciju su upotpunile ručno izrađenim ružama od tekstila kojima su ukrasile frizure. Hrabro i atraktivno učenice prvog razreda modnih tehničara Antonija, Anamarija i Sandra predstavile su kolekciju brojnoj publici.  

Dan kravate
Budi uzor 2022.