Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

Istaknuto 

Dan kravate

naslovna

Hrvatski sabor je 2008. godine 18. listopada proglasio Danom kravate i na taj način kravati iskazalo posebnu čast. Kravata se smatra izvornim hrvatskim proizvodom. Raširila se Europom u 17.stoljeću, posredstvom hrvatskih vojnika u Tridesetogodišnjem ratu na kojima je postala prepoznatljiv modni detalj. Među prvima su je prihvatili Francuzi, pa u njihov jezik dolazi pod nazivom "cravate", a kasnije i u druge europske jezike pod sličnim nazivima.

Tradicionalno smo u holu naše škole obilježili Dan kravate ovaj puta kreativnom radionicom. Učenici 4. razreda modnih tehničara su u dobroj atmosferi i vrijednim rukama izradili pano koristeći papirnate vrećice i šarene vrpce u čijem je središnjem dijelu Hrvatska obuhvaćena velikom kravatom.

Osim što smo ponosni na kravatu kao dio naše nacionalne povijesti, kravata zauzima i posebno mjesto vezano uz buduću struku kao bitni dio poslovnog stila odijevanja. 

Obavijest o provedenom natječaju
Etno susreti 2022.