Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

HUMANITARNI SAJAM MARIJINI OBROCI

naslovna

Već desetu godinu Osnovna škola Antuna Kanižlića provodi humanitarni sajam za djecu Marijinih obroka. Učenici i nastavnici naše škole podržali su humanitarnu akciju svojim dolaskom.

Marijini obroci naziv je humanitarne međunarodne organizacije čiji je cilj osigurati prehranu u školama u nekim od najsiromašnijih država svijeta. U tim državama, djeca i mladi zbog siromaštva i gladi ne pohađaju škole, a Marijini obroci pomažu im kako bi se mogli prehraniti i školovati. Većini te djece to je ujedno i jedini obrok u danu. Za samo 132 kn godišnje kronično izgladnjelom djetetu omogućava se obrok, školovanje i pruža nada u izlaz iz siromaštva i sigurniju budućnost. Marijini obroci djeluju u dvadeset zemalja na pet kontinenata i trenutno hrane više od 2 279 941 siromašne djece u svijetu.

Više o Marijinim obrocima pročitajte na službenoj stranici

https://www.marysmeals.hr/
Hrvatska volontira 2022.: "Naš okoliš - naše zrcal...
Dani medijske pismenosti