ŠKOLSKO NATJECANJE – STOLARSTVO 31.01.2024.

IMG_20240131_080043

U školskoj stolarskoj radionici naše škole je održano natjecanje učenika završnog razreda u disciplini stolarstvo. Natjecanju je pristupilo 15 učenika 3 bc razreda.

Zadatak je bio širinsko spajanje masivnog drva na tupi sljub sa moždanicima (tiplama). Učenici su trebali izraditi pripremu za svoj uradak u obliku crteža u zadanom mjerilu pridržavajući se svih pravila tehničkog crtanje, te izraditi spoj uz korištenje radnih strojeva.

Od odabira materijala pa sve do završnog spajanja učenike su pratili u radu njihovi nastavnici te u isto vrijeme i vrednovali radne postupke.

Prvoplasirani učenik Gabrijel Višeticki je stekao pravo na nastup na međužupanijskom natjecanju koje će se održati u ožujku. Nadamo se uspjehu učenika i nadamo se da će se izboriti pravo na sudjelovanje na državnom natjecanju u svibnju.

Autor teksta: Davor Krznarić

Ema odmalena ima samo jedan cilj - postati stolari...
Noć muzeja u Požegi