Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

Istaknuto 

KAZALIŠNA PREDSTAVA „ZAVIRITE U MOJ FILM“

kazalina-predstava-Zavirite-u-moj-ffilm

Društvo psihologa Požeško - slavonske županije u suradnji s Udrugom za unaprjeđenje mentalnog zdravlja Vrapčići iz Slavonskog Broda i Gradskim kazalištem Požega organiziralo je izvođenje kazališne predstave „Zavirite u moj film" za učenike srednjih škola. Predstava „Zavirite u moj film" uspješnica je Udruge „Vrapčići" koja je nastala na temelju osobnih iskustava članova udruge. Njihove priče o životu s mentalnom bolešću pretvorene su u kazališni tekst kojeg ravnopravno izvode članovi i volonteri udruge Vrapčići te profesionalni glumci. Priča prikazuje prve simptome kod mladića koji obolijeva od shizofrenije, neprihvaćanje pojave bolesti i prekida upravo započete ljubavne veze te podršku koju dobiva kroz udrugu bolesnika. Predstava uz dramsku priču pojašnjava definicije dijagnoza i simptoma psihičkih bolesti.

Predstava se održala u četvrtak 16.11.2023. godine u Gradskom kazalištu Požega, na Međunarodni dan tolerancije, s ciljem boljeg razumijevanje položaja osoba s psihičkim teškoćama. Ova kazališna predstava bila je poučna za učenike, a osnažujuća za same osobe sa psihičkim smetnjama. Izvedbi predstave su prisustvovali učenici 2.ce, 2.d i 4.d u pratnji nastavnica Suzane Musil, Katarine Bajt, knjižničarke Antonije Zeljko i psihologinje Ive Zrinščak. Ulaz je za sve gledatelje bio besplatan. 

POSJET LOKALNIM OPG-OVIMA
RADIONICA „GRAFFITI SU UMJETNOST, NE VANDALIZAM“