Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

Istaknuto 

RADIONICA „GRAFFITI SU UMJETNOST, NE VANDALIZAM“

IMG-20231114-WA0000

U susret međunarodnom danu tolerancije, 14.11. 2023. godine, učenici su sudjelovali u radionici „Graffiti su umjetnost, ne vandalizam" u organizaciji agencije Art Hill, MUP-a i HEP-a. U uvodnom dijelu, djelatnik MUP-a Goran Matijević, učenicima je pojasnio razliku između umjetnostii vandalizma koji se pojavljuju na javnim površinama. U teoretskom dijelu učenici su se upoznali s poviješću grafita i različitim aspektima svjetske grafiti scene, a u praktičnom dijelu učili su osnovne tehnike crtanja i rukovanja sprejevima i bojama pod vodstvom iskusnog graffiti umjetnika Matije Vnučeca. Kroz sudjelovanje u radionici učenici su razvijali kreativnost, promicali poštovanje i suradnju. Izražavajući se kroz boje i oblike osmislili su napis „ZAJEDNO" u cilju obilježavanja međunarodnog dana tolerancije. Učenici čiji su početni radovi prepoznati kao uspješni, nagrađeni su majicama ovog projekta. U radionici su sudjelovali učenici zanimanja soboslikar (1.e i 3.e ), arhitektonski tehničar (2.d i 3.d), konobar (1.fg), kuhar (3.fg) i turističko-hotelijerski komercijalist (2.h) uz podršku nastavnika Domagoja Kripa, knjižničarke Antonije Zeljko i psihologinje Ive Zrinščak.  

KAZALIŠNA PREDSTAVA „ZAVIRITE U MOJ FILM“
Martinje & Okusi jeseni