Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

Posjet Interpretacijskom centru Muzej bećarca

naslovna

Obrtnička škola Požega svojim sudjelovanjem u nagradnom natječaju „Osvoji posjet Interpretacijskom centru Muzej bećarca" nagrađena je besplatnim posjetom Muzeja bećarca u Pleternici. Muzej bećarca posvećen je tradicijskom, vokalno-instrumentalnom napjevu "bećarcu" koji se nalazi na UNESCO-voj listi nematerijalne baštine. Učenici i nastavnici naše škole imali su čast biti jedni od prvih posjetitelja novootvorenog muzeja koji je među najsuvremenijim muzejima u Republici Hrvatskoj sa zbirkom od preko 400 bećaraca i 200 predmeta.

Nakon posjeta muzeju prošetali smo do mini hidroelektrane, spomen obilježja stradalim braniteljima Domovinskog rata te poznatog svetišta Gospi od suza gdje smo u molitvi završili naš posjet Pleternici.

Možete pogledati i videouradak koji nam je omogućio ovaj lijepi posjet gradu Pleternici. 

Poveznica na videuradak

LiDraNo 2023.
Učenici medijske skupine danas promoviraju školski...