Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

Rezultati natječaja „Moda kućnih ljubimaca“

b2ap3_large_pas-macka-naslovna

Uspješno je završen natječaj za učenike sedmih i osmih razreda osnovnih škola. Učenike i mentore u ovogodišnjem Modnom natječaju privukla je malo drugačija tema - kreiranje odjeće i modnih dodataka za kućne ljubimce. Kućne ljubimce mnogi od nas imaju i tretiraju poput članova obitelji. Ta neraskidiva povezanost postoji još iz davnih vremena kada su bili slavljeni i obožavani zbog svoje ljepote i svoje uloge u svakodnevnom životu ljudi.

Na natječaj je pristiglo 46 zanimljivih radova izrađenih različitim likovnim tehnikama. Učenici su pokazali iznimnu maštovitost, kreativnost i dizajnerske sposobnosti kreirajući odjeću za mačke i za pse.

Stručno povjerenstvo kojeg čine predstavnici nastavnika i učenika zanimanja Modni tehničar rangiralo je radove:

1. mjesto Marko Samardžić, 7.b razred, OŠ Stjepan Radić, Čaglin

2. mjesto Tonka Markulić, 8.a razred, OŠ Dobriša Cesarić, Požega

3. mjesto Petra Vidić, 7.b razred OŠ Dragutina Lermana, Brestovac

Prva tri mjesta nagrađena su paketom različitih bojica koji će im biti koristan u budućem kreativnom stvaralaštvu.

Prvo nagrađeni Marko Samardžić i drugonagrađena Tonka Markulić preuzeli su svoje nagrade u tekstilnoj radionici Obrtničke škole.

Zahvaljujemo svim sudionicima Modnog natječaja, učenicima i njihovim mentorima na uloženom trudu.Učenici koji su se uključili u ovaj izazovni zadatak dolaze iz pet osnovnih škola: OŠ „Stjepan Radić" iz Čaglina, OŠ „Dobriša Cesarić" iz Požege, OŠ „Julije Kempf" iz Požege, OŠ „Dragutina Lermana" iz Brestovca, OŠ „Matija Gubec" iz Cernika. 

1. mjesto Marko Samardžić, 7.b razred, OŠ Stjepan Radić, Čaglin

2. mjesto Tonka Markulić, 8.a razred, OŠ Dobriša Cesarić, Požega

3. mjesto Petra Vidić, 7.b razred OŠ Dragutina Lermana, Brestovac

Jedan predloženi kostim izabrala je kućna ljubimica maca.

U galeriji slika se mogu vidjeti svi radovi u kojima su i radovi učenika 6.-og razreda, koji su izvan konkurencije zbog propisanih uvjeta natječaja. Očekujemo ih u idućem natječaju.

Naši učenici sudjelovali na međunarodnom ocjenjiva...
Liječnički pregled za deficitarna zanimanja

Povezani postovi