Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

Uključivanje u projektne aktivnosti škola partnera u Požegi i Virovitici

eu_esf

S obzirom na epidemiološku situaciju zbog COVID-19, prvi koordinacijski sastanci s preostalim školama partnerima u sklopu projekta VirtuOS - uspostava regionalnog centra kompetentnosti u sektoru turizma i ugostiteljstva (UP.03.3.1.05.0006), održani su putem ZOOM-a 16. prosinca 2020. godine. Zbog nemogućnosti dolaska na lokacije u Požegu i Viroviticu, projektni tim Regionalnog centra kompetentnosti Ugostiteljsko-turističke škole Osijek virtualno se sastao s ravnateljima i koordinatorima na projektu škola partnera – Obrtnička škola Požega i Strukovna škola Virovitica.

Voditelj RCK Andrej Kristek i voditeljica projekta VirtuOS Dorotea Telarović izvijestili su kolege o dosadašnjim projektnim aktivnostima: što je odrađeno i što se treba odraditi, dogovoreni su modeli suradnje škola partnera te se razgovaralo o projektnoj aktivnosti IV. Jačanje kompetencija strukovnih nastavnika i mentora kod poslodavaca. Prve edukacije su iz engleskoga jezika i digitalnih kompetencija, što je temelj za buduće usavršavanje nastavnika u zemlji i inozemstvu. Dogovoreni su i posjeti školama po završetku zimskih praznika,18. siječnja 2021. godine, ovisno o epidemiološkoj situaciji i mjerama koje će tada važiti za područje Republike Hrvatske. 

Tjedan cjeloživotnog učenja
RCK VirtuOS

Povezani postovi