Priče iz Domovinskog rata iz pera srednjoškolaca

WhatsApp-Image-2023-03-06-at-18.02.38

Ministarstvo hrvatskih branitelja je u suradnji s Ministarstvom obrane otisnulo novu zbirku kratkih priča pod istim naslovom ,,Priče iz Domovinskog rata iz pera srednjoškolaca-druga knjiga"

U zbirku su uvrštene 82 kratke priče iz Javnog poziva za dodjelu nagrade za najbolju kratku priču o Domovinskom ratu za učenike srednjih škola u Republici Hrvatskoj koje je provelo Ministarstvo hrvatskih branitelja u 2021.

Ove kratke priče dokazuju da su hrvatski srednjoškolci uspješni u pisanju te da žele i znaju taj neizostavni dio nacionalne povijesti preoblikovati u književnu zbilju.

Iznimno smo ponosni jer je dio te zbirke i priča Let učenika Petra Vrgoča, dirljiva obiteljska priča iz ratne svakodnevice.

Čestitamo!!!

Natječaj za popunjavanje radnog mjesta
LiDraNo 2023.