Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

Istaknuto 

KUP SOFIJINA SRCA

WhatsApp-Image-2023-11-09-at-10.50.52-1

U petak, 3.studenog 2023., naša škola bila je sudionik slastičarskog natjecanja ,,Kup Sofijina srca". Natjecanje su organizirali Srednja strukovna škola Antuna Horvata Đakovo i Regionalni centar kompetentnosti Ugostiteljsko turistička škola Osijek, u sklopu projekta VirtuOs.

Našu školu predstavljale su učenice 3.fg razreda, Helena Bobinac i Elizabeta Maruna, uz mentorstvo Đure Đukića.

Na natjecanju je sudjelovalo devet ekipa s po dva člana. Natjecatelji su bili iz Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske. Zadatak je bio izraditi čokoladne praline Sofijina srca, koje su tako nazvane po sestri supruge W. A .Mozarta, inače rođene Đakovčanke. Zbog svoje preciznosti prilikom proizvodnje, budući da se sve radi ručno, izrada pralina je vrlo zahtjevan dio slastičarstva. Natjecatelji su imali priliku usvojiti nove vještine i znanja koja će im svakako koristiti u daljnjem profesionalnom razvoju.

Članica stručnog povjerenstva za ocjenjivanje radova bila je i poznata hrvatska slastičarka Tea Mamut.

Svi natjecatelji i njihovi mentori dobili su zahvalnice i prigodne poklone. 

Predavanje „Agresija na Republiku Hrvatsku i Vukov...
NATJEČAJ OBOJI SVIJET

Povezani postovi