Svjetski dan činjenja dobrih djela

volonteri

03.04.2022. je Svjetski dan činjenja dobrih djela, događaja koji je inicirala i pokrenula organizacija Good Deeds Day. Udruga Djeca za bolji svijet kao partner organizacije Good Deeds Day organizator je obilježavanja svjetskog dana činjenja dobih djelaza cijelu Hrvatsku, Good Deeds Day organizacija inače djeluje u 108 zemalja svijeta i okuplja preko 3.900.000 volontera.

Ove godine i naš Volontersko kreativni klub Obrtničke škole u suradnji s Udrugom MI roditelja djece i osoba s poteškoćama u razvoju je podržao ovu inicijativu.

Tim povodom učenici volonteri Volontersko kreativnog kluba Obrtničke škole Požega su posjetili korisnike i volontere Udruge Mi.

Na početku druženja „HOP-HOP zajedno" su korisnici i volonteri hotelijeri pripremili kavu, sok i zakusku uz koju su se međusobno zbližili te kroz aktivnost upoznavanja saznali više jedni o drugima. Uslijedila je kreativna radionica koju su vodile volonterke krojačice gdje su se dizajnirale i aplicirale platnene torbice sa uskršnjim motivima.

U novim prijateljstvima i zajedničkom slobodnom druženju obilježili smo i podržali Dan svjesnosti o autizmu koji se obilježava02.04. pri čemu smo se upoznali s kakvim se poteškoćama susreću osobe iz spektra autizma i na koji način ih razumjeti, podržati i omogućiti im inkluziju u društvo.

U znak podrške napuhali smo balone plave boje i napravili zajedničku fotografiju.

Radionicom „HOP-HOP zajedno" potaknuli smo ideju o većoj količini dobrih dijela, pozitivnoj energiji, spremnosti za pomoć drugima i zajednici, inkluziji kao i podizanje kulture volontiranja.

Ovo je bio predivan dan u lijepom i ugodnom društvu!

Državni prvenstvo u futsalu
Natječaj za popunjavanje radnog mjesta