Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

Posjet Udruzi Mi

3.-h-zajedno

Učenici 3.h razreda u zanimanju turističko-hotelijerski tehničar su 24.5.2024. posjetiliUdrugu MI - udrugu roditelja djece i osoba s poteškoćama u razvoju. Učenici su s korisnicima udruge proveli radionicu na temu osjećaja u suradnji s nastavnicom psihologije Ivom Zrinščak. Osjećaji su važan dio našeg života. Utječu na to kako živimo, komuniciramo s drugima i gradimo odnose, podnosimo teškoće, prihvaćamo neuspjehe, slavimo pobjede... Emocije koje doživljavamo nije uvijek lako prepoznati. Primjerice, možemo se osjećati umorno cijelo vrijeme i ne prepoznati da imamo sniženo raspoloženje. Stoga su učenici s korisnicima proveli različite aktivnosti s ciljem prepoznavanja vlastitih i tuđih osjećaja, imenovanja osjećaja, povezivana s doživljajima u tijelu te ih izražavali kroz kreativne aktivnosti. Kroz sudjelovanje u radionici učenici su imali priliku razvijati komunikacijske vještine potrebne u odnosima s drugim kao i empatiju prema osobama s teškoćama.  

Marijini obroci & Hrvatska volontira
NATJEČAJ „VOZAČKA DOZVOLA 2024.“