Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

Svjetski dan čitanja naglas

4

7. veljače obilježili smo Svjetski dan čitanja naglas – World read aloud day. Učenici 2.h razreda čitali su naglas djelo Williama Shakespearea „Hamlet" u originalnoj engleskoj verziji te ga zatim usporedili s hrvatskom verzijom. Suradnja knjižničarke Antonije Zeljko i nastavnice engleskog jezika Ane Luketić rezultirala je zanimljivim nastavnim satom na kojemu su učenici, nakon pročitanog Hamleta, samoinicijativno čitali i ulomak iz Antigone u engleskoj verziji. Knjižničarka je uputila učenike kako izražajno čitati naglas te istaknula važnost i prednosti čitanja.

Svjetski dan čitanja naglas trebao bi pokazati svijetu kako pravo na čitanje i pisanje pripada svima.

Dan sigurnijeg interneta
Školsko natjecanje u disciplini Modni dizajn i te...