Međunarodni projekt „Bookmark Exchange 2023.“

WhatsApp-Image-2023-12-13-at-18.16.38

Naša škola ove godine je po prvi put sudjelovala u međunarodnom projektu razmjene digitalnih straničnika u organizaciji Međunarodne udruge školskih knjižničara – IASL, a u koordinaciji knjižničarke Antonije Zeljko.

Projektom razmjene straničnika spajaju se škole diljem svijeta koje s učenicima izrađuju straničnike, a potom ih međusobno razmjenjuju e-poštom. Našoj školi dodijeljena je Srednja katolička muška škola u glavnom gradu Malezije Kuala Lumpuru - Sekolah Menengah Kebangsaan La Salle Sentul School.

U projekt su bile uključene učenice 4.a razreda koje su kroz pet nastavnih sati, prema uputama knjižničarke Antonije Zeljko i nastavnice Vere Tomić-Žager, izradile digitalne straničnike na temu kulture i ljepote Republike Hrvatske. Ideja je bila upoznati partnersku školu s našom zemljom i kulturom.

Bookmark Exchange projekt je zabavan način dijeljenja zadovoljstva i užitaka knjiga i knjižnica te sklapanja novih prijateljstava putem školskih knjižnica diljem svijeta.

Sportski uspjesi
MEĐUNARODNI DAN PLANINA