Izrada božićnih gnomova i božićna licitacija

naslovna

Učenice 4.a razreda na satu izrade modnih proizvoda pod vodstvom profesorice Vere Tomić - Žager izradile su božićne gnomove. Božićni gnomovi su šarmantni i otkačeni božićni ukrasi, koji su postali simboli božićne sezone, predstavljaju toplinu, radost i čaroliju blagdana. Ova očaravajuća bića duboko su ukorijenjena u skandinavskom folkloru, gdje se u Švedskoj zovu "tomte", a u Norveškoj i Danskoj "nisse". U ruralnim područjima vjerovalo se da su tomte ili nisse duhovi čuvari farmi i domova. Smatralo se da ova dobronamjerna bića donose sreću, osobito tijekom dugih, oštrih zima.

Božićni gnomovi mogu biti i vaši jer u razdoblju do 20. prosinca prikupljamo za njih licitacije. Učenici i nastavnici mogu dati svoju ponudu u kutiju u holu. Potrebno je navesti svoje ime i prezime, ime željenog gnoma i cijenu koju nudite. Početna cijena licitacije je 0,50 eura.. Gnom odlazi u topli dom onoga tko ponudi najvišu cijenu, a do tada će krasiti prostor školske knjižnice gdje ih možete pogledati.

Sva sredstva prikupljena božićnom licitacijom odvojit će se za naše učenike slabijeg imovinskog statusa.

#volonterskokreativniklub #volontiraj

MEĐUNARODNI DAN PLANINA
Izrada foto kućice i saonica