Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

Istaknuto 

SVJETSKI DAN OSOBA S DOWN SINDROMOM

down

Svake godine 21. ožujka obilježava se dan osoba s Down sindromom. Ove godine središnja tema je "S nama, ne za nas" s naglaskom na povezivanje, odnosno provedbu akcija s osobama s Down sindromom o njima važnim stvarima u životu (zdravlju, edukaciji, poslu, životu), kako mogu osobno doprinijeti zajednici u kojoj žive, te pokazati bližnjima kako da im, zajedno s njima, pomognu unaprijediti i poboljšati svakodnevni život.

Naša škola, već tradicionalno, potiče učenike da toga dana nose različite čarape čime želimo upozoriti na poteškoće osoba s Down sindromom i potaknuti poboljšanje njihovog položaja u društvu. Našu školu trenutno pohađaju dva učenika s Down sindromom. Knjižničarka je razgovarala s njima i s učenicima njihovih razreda te izradila kratki video uradak koji možete pogledati u nastavku. 

SVJETSKI DAN LUTKARSTVA
Obilježili smo Međunarodni dan Frankofonije