Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

Istaknuto 

Prvi nastup Lutkarskog kazališta Obrtničke škole

naslovna

Lutkarsko kazalište Obrtničke škole gostovalo je u subotu, 17.12.2022., na manifestaciji Advent u bećarskom šoru u Pleternici. Ovim nastupom realizirana je prva faza projekta „Malo kazalište Obrtničke škole". Skupina nastavnika i učenika početkom ove školske godine krenula je u realizaciju projekta izrade lutkarskog kazališta koje će postati pozornica za maštovite lutkarske predstave. Učenici stolari izradili su, pod mentorstvom prof. Ede Deanovića i prof. Predraga Šarića, kazalište od drveta, a soboslikari su oslikali kazalište i pozadinske prizore za predstavu, pod mentorstvom prof. Domagoja Kripa. Kako bi kazalište oživjelo, modni tehničari su izradili lutke i predmete za scenografiju, pod mentorstvom prof. Jelene Grabusin i prof. Sanje Špehar. Lutke su oživjeli glumci Barbara Vuković, Eni Živković i Petar Vrgoč , učenici turističko-hotelijerskog smjera koje je prof. Jelena Matoković, u iznimno kratkom vremenu, pripremila za izvedbu bajke „Gospođa Hole",braće Grimm. Zanimljivu izvedbu predstave sa zanimanjem su popratila djeca i njihovi roditelji koji su svoje zadovoljstvo iskazali željom za slikanjem s lutkama i kazalištem, te novom predstavom.

U sljedećoj fazi projekta planirano je povezivanje i suradnja s požeškim vrtićima i školama, a u svibnju će projekt biti predstavljen u Gradskoj knjižnici Požega. Ideja cijelog projekta je da živi i dalje se razvija novim kreativnim idejama učenika. Također, u sljedećoj školskoj godini planira se osnivanje lutkarske družine koja bi uključivala izradu lutaka, kostima, scenografije, pripremu glumaca i novih predstava. 

Advent u bećarskom šoru
MJESEC BORBE PROTIV OVISNOSTI

Povezani postovi