Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

Istaknuto 

Radionica - "Priprema jela na suvremeni način"

123

8.12.2022. godine u našoj školi održana je radionica iz kuharstva za učenike završnih razreda za zanimanje kuhar JMO (Obrtnička škola Požega) i agroturistički tehničar (Poljoprivredno-prehrambena škola Požega).
Radionica je održana u okviru VirtuOs programa Regionalnog centra kompetencija Ugostiteljsko-turističke škole Osijek kojoj je Obrtnička škola Požega partner u projektu.
Cilj radionice bio je jačanje kompetencija ugostiteljske struke i proširenje postojećih znanja i vještina.
Radionicu je održala nastavnica Andreja Katarina Uremović koja je učenike educirala o pripremi jela na suvremeni način sa naglaskom na cjelovitu iskoristivost namirnica.
Učenici su pripremali hladna predjela, mesna jela, priloge i deserte poput plave ribe u marinadi, tatarski biftek od srnećeg filea, carpaccio od juneće pisanice, medaljone vepra u tamnom pivu, ragu od divljači, knedle od kruha, domaće njoke sa porilukom, krema od crvenog kupusa, kruške u vinu sa višnjama, dubrovačka rožata i dr.
Našom školom širili su se zamamni mirisi, a učenici su nakon radionice i degustirali jela koja su pripremili. 

Rang lista kandidata
Radionica - "Regionalna vina Hrvatske"

Povezani postovi