Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

Škola za Afriku

Afrika

Na temeljima vizije Nelsona Mandele da obrazovanje može transformirati živote ljudi ali i cijelih zajednica, 2004. godine pokrenuta je inicijativa Škole za Afriku kako bi svako dijete tog kontinenta dobilo svoju priliku za obrazovanje.

UNICEF-ov projekt „Škole za Afriku" provodi se u Hrvatskoj od 2008. godine. Cilj projekta je kroz niz različitih humanitarnih aktivnosti prikupiti novčana sredstva koje će omogućiti kupnju školskog pribora i nastavnog materijala koji je neophodan za obrazovanje za škole Afričkih zemalja.

Ove godine provodi se humanitarna aktivnost koja ima za cilj prikupiti novčana sredstva za obrazovanje djece u Madagaskaru, jednoj od najsiromašnijih zemalja Afrike kojoj je potrebna pomoć u ostvarivanju prava na obrazovanje djece. Stopa pohađanja nastave izrazito je niska, a klimatske promjene uzrokuju sve češće prirodne katastrofe koje uništavaju škole i domove djece.

U suradnji s uspješnim poduzetnicima osiguravamo s...
Best Artistic World Masterchef