Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

Istaknuto 

Međunarodni dan zagrljaja

IMG-20220121-WA0011

Međunarodni dan zagrljaja obilježava se 21.siječnja i to već puna tri i pol desetljeća. Ove godine smo ga obilježili u školskom holu s učenicima 1.fg razreda. Ljudi su društvena bića i socijalni kontakt nam je potreban, u što su uključeni i fizički dodir i podrška. Grljenje ima puno pozitivnih učinaka na zdravlje. Kada osoba primi zagrljaj, u organizmu se povisuje razina serotonina i endorfina, poznatih i kao 'hormoni sreće', koji snižavaju visoki krvni tlak, smanjuju stres, umanjuju osjećaj anksioznosti i bol, a raste osjećaj ugode i blagostanja. Ipak, u ovim izazovnim vremenima nužno je voditi računa o preporučenim mjerama i da svojim ponašanjem ne ugrožavamo ni svoje, ni tuđe zdravlje.  

SVJETSKI DAN ČITANJA NAGLAS
Javni poziv za organizaciju višednevne ekskurzije ...