SVJETSKI DAN ČITANJA NAGLAS

logo

Knjižnica Obrtničke škole obilježila je Svjetski dan čitanja naglas kroz čitanje pjesama požežanina Dobriše Cesarića te ujedno obilježila i 120-tu obljetnicu Cesarićeva rođenja. Pjesme su čitale učenice 3.a razreda.

Svjetski dan čitanja naglas obilježava se od 2010. godine, a nastao je na inicijativu Svjetske organizacije LitWorld. Taj dan trebao bi pokazati svijetu kako pravo na čitanje i pisanje pripada svima. Djeca i odrasli širom svijeta, slaveći moć riječi kreiraju društvo koje će omogućiti svakom, baš svakom djetetu pravo na obrazovanje te pristup knjigama i tehnologiji.

Čitanje naglas razvija vještinu slušanja, obogaćuje rječnik, razvija razumijevanje za društvene probleme i čimbenik je budućeg uspješnog razvoja djeteta.

Više o Svjetskom danu čitanja naglas pročitajte u e-biltenu Hrvatskog čitateljskog društva, nacionalne udruge koja se bavi promicanjem čitanja i pismenosti.

Županijsko natjecanje u stolnom tenisu
Međunarodni dan zagrljaja