Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

Radionica „Korištenje strukovnih znanja u kulturi i umjetnosti“

IMG-2d988aa7ae09b93f263eafd207c4988e-V

Na poziv psihologinje dana 31.5.2023. našu školu posjetila je Anabela Sulić, nekadašnja učenica, a sada apsolventica diplomskog studija glume i neverbalnog teatra Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku. Zainteresiranim učenicima održala je radionicu „Korištenje strukovnih znanja u kulturi i umjetnosti". Izdvojila je različita strukovna znanja, poput metodologije izrade poslovnog plana, koja su joj pomogla pri osnivanju vlastitog kazališta i prijavi na projekte. Anabela je učenicima prikazala različite dramske igre za osvještavanje koordinacije tijela i ravnoteže kao i vježbe prezentacijskih vještina. Kroz rad u području dramske ekspresije sudionici su imali priliku učiti kako pravilno izraziti sebe (govorno, tjelesno, emotivno), ali i prihvatiti i druge. Unutar grupe učenici su imali priliku učiti jedni od drugih i isprobavati vještine koje će im biti potrebne za snalaženje u sličnim životnim situacijama. Na radionici su sudjelovali učenici iz različitih razrednih odjeljenja (1.a, 2.a, 1.d, 1.h, 2.fg i2.h) koje su motivirale nastavnice hrvatskog jezika D. Golić, J. Kaučić, J. Matoković i T. Šajn.  

OBRANA ZAVRŠNOG RADA – 3.BC, ZANIMANJE STOLAR
Natječaj za sudjelovanje u Erasmus+ projektu 2023....