Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

Istaknuto 

Radionica izrade predmeta od slame

Obrtnika-slama

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih svake godine organizira nacionalnu obrazovnu kampanju Tjedan cjeloživotnog učenja s ciljem promicanja kulture učenja i senzibilizacije javnosti o važnosti i potrebi cjeloživotnog učenja. Tjedan cjeloživotnog učenja je UNESCO-ova inicijativa pokrenuta 1999. godine, a svake se godine obilježava u brojnim zemljama na svim kontinentima. Ove godine aktivnosti 17. Tjedna cjeloživotnog učenja održavaju se od 17. do 23. travnja 2023. godine.

Obrtnička škola je u suradnji s Pučkim otvorenim učilištem „Obris" organizirala 18.4.2023. godine radionicu izrade predmeta od slame. Sudjelovale su učenice 1. i 2. razreda u zanimanju modni tehničar sa nastavnicom Jelenom Grabusin i psihologinjom Ivom Zrinšćak. Gost voditelj radionice bio je Nikola Krmpotić, vlasnik obrta „Rudine" za proizvodnju proizvoda od drva, pluta, slame i pletarskih materijala. Učenice su imale priliku naučiti novu vještinu i stvoriti dekorativne predmete od slame. Slama je ekološki prihvatljiv materijal. Svake godine je ima u izobilju na lokalnim poljoprivrednim usjevima. Osim što se koristi u dekorativne svrhe, slama je od davnina korištena kao građevinski materijal, a danas ju svrstavaju u budućnost održive arhitekture. Ovom radionicom smo povezali obilježavanje Tjedna cjeloživotnog učenja s Danom planeta Zemlje koji se obilježava 22.4.. 

Maturalna ekskurzija
"Proizvodnja piva i stilovi piva"