FURAHI!

naslovna-rafiki

(Riječ na svahili jeziku koja znači poticanje i ohrabrivanje)

Ovih dana humanitarnu udrugu Rafiki iz Velike Gorice potaknula je suradnju između požeških srednjih škola Ekonomska Škola Požega, Gimnazija Požega i Obrtnička škola Požega.

Predstavnice Udruge Rafiki (PRIJATELJ) su predstavile humanitarni rad Udruge čije osnivanje su potaknule četiri volonterke koje su se upoznale u Tanzaniji. Proživljenim iskustvom u afričkim školama i sirotištima, probudila se ljubav prema tanzanijskoj djeci i želja za nastavkom afričke priče. Djelić svoje ljubavi i buduće vizije humanosti uspjele su podijeliti učenicima i volonterima naše škole.

Omogućile su nam putem video veze direktni kontakt s volonterkom koja trenutno boravi u Tanzaniji. Naši učenici 1.fg razreda zanimanja kuhar su za sve prisutne priredili zakusku i na taj način poželjeli dragim gošćama KARIBU KWETU! (Dobrodošli u naš dom!)

Djelić atmosfere iz Obrtničke škole

Odluka o poništenju dijela natječaja za zasnivanje...