21. Tjedan mozga od 14. do 20.3.2022.

Tjedan-mozga

I ove je školske godine u našoj školi obilježen Tjedan mozga. Svjetska i europska akcija pod nazivom Tjedan mozga (Brain Awareness Week) svake se godine odvija tijekom mjeseca ožujka, a za cilj ima popularizaciju neuroznanosti te upoznavanje javnosti s novim spoznajama u području istraživanja mozga. U Hrvatskoj isti organiziraju Hrvatsko društvo za neuroznanost i Hrvatski institut za istraživanje mozga Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Naša škola obilježila je ovaj tjedan izradom panoa na temu zanimljivosti o mozgu gdje su učenici mogli saznati zanimljivih činjenica o mozgu, ali i uvidjeti kako možemo promijeniti naš način razmišljanja koji nam ne služi.

Također, učenici su izradili sa psihologinjom i knjižničarkom kutiju u koju učenici anonimno tijekom vremena mogu postaviti pitanje o mentalnom zdravlju ili podijeliti svoju osobnu priču o mentalnom zdravlju i izazovima s kojima su se susretali.

Učenici će na svoja pitanja dobiti odgovore koji će biti izvješeni na panou kako bi i drugi učenici mogli pročitati tuđe izazove i uvidjeti kako se svi suočavamo s mnogo poteškoća.

Natječaj za popunjavanje radnog mjesta
Svjetski dan sindroma Down