Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 426

Četvrtak, 29 Rujan 2016 18:13

Foto avantura

I ove godine, kao i prijašnjih, Tehnička i Obrtnička škola u Požegi  su prijavile projekt na natječaju Ministarstva turizma PROMOCIJA I JAČANJE KOMPETENCIJA STRUKOVNIH ZANIMANJA ZA TURIZAM. Ove godine imamo projekt pod nazivom „Foto Avantura“.

Glavni cilj projekta je osmišljavanje foto radionica kojima bi potaknuli foto turizam, koji je u Požegi i okolici moguć zbog niza prekrasnih motiva. Na radionicama bi sudjelovali zaljubljenici u fotografiju iz čitave Lijepe naše. Aktivnosti projekta bi uključivale smještaj posjetitelja, prijevoz na lokacije fotografiranja, organizirane posjete specifičnim lokacijama koje posjetitelji ne bi imali prilike obići samostalno te razmjenu fotografija i osobnih iskustava.

Web stranicu fotoavantura.com su dizajnirali i programirali učenici Tehničke škole, a tekstove su napisali učenici Obrtničke škole. Iz Tehničke škole na projektu su sudjelovali Jan Jurković, Josip Konjarik, Goran Jurić, Matej Bošković te Michaell Žegrec, a s Obrtničke Anabela Sulić i Ivona Bošnjak te njihovi mentori profesori Hrvoje Mikolćević i Bojan Sikirica.

Kao završnu aktivnost projekta održali smo promotivnu Foto Avanturu, a gosti su nam bili poznati putoholičari, Marko Matijević s portala srednja.hr, a prvi dan i fotografi Vlatko Šplihal i Tomislav Safundžić. Promotivna foto radionica je započela 23. rujna u poslijepodnevnim satima. Posjetili smo mjesto Siče u blizini Nove Kapele, gdje su naši gosti imali priliku vidjeti stare slavonske običaje i narodne nošnje. Domaćini su nam bili članovi KUD-a „Radinje“ iz Siča koji su bili odlični modeli za fotografiranje. Nakon Siča, na red je stiglo Eko-etno selo Stara Kapela.

Sljedećeg dana obišli smo Kutjevački dvorac i najstariji podrum vina, gdje su posjetitelji imali priliku kušati najkvalitetnija kutjevačka vina. Nakon degustacije uputili smo se prema Ružica gradu, najvećem sačuvanom srednjovjekovnom utvrđenom gradu u Slavoniji i jednom od najvećih u Hrvatskoj. Za kraj drugog dana ostavili smo Jankovac s atraktivnom poučnom stazom u blizini slapa Skakavac.

Treći dan je održana pješačka tura Požegom gdje smo gostima predstavili grad i njegovo naslijeđe, a na kraju smo imali i konferenciju za lokalne medije.

Stranicu projekta i budućeg turističkog proizvoda možete posjetiti na fotoavantura.com, a projekt možete pratiti i na facebooku.