Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 426

Petak, 18 Ožujak 2016 14:34

Tekstilna i ugostiteljska struka na stručnoj praksi u Padovi

Tekstilna i  ugostiteljska struka na  stručnoj praksi u Padovi

U okviru projekta mobilnosti „Vocos 2“, 10 učenica  tekstilnih zanimanja i 10 učenika ugostiteljskih zanimanja provode  dvotjednu stručnu praksi u Padovi. Učenice tekstilnih zanimanja praksu odrađuju u renomiranim krojačkim salonima s dugogodišnjom tradicijom, ali i u suvremenim salonima koji izrađuju odjeću po osobnim mjerama kupca. U radu koriste različite tehnike izrade odjeće, razne vrste materijala, te usvajaju pravila uspješne komunikacije s klijentima. Ugostitelji obavljaju stručnu praksu u hotelima, restoranima i slastičarnama. Imaju priliku raditi s različitim  vrstama  namirnica i pripremati jela talijanske i internacionalne kuhinje. Učenici zanimanja hotelijersko turistički komercijalist uspješno rade na recepcijama, te upoznaju organizaciju rada hotelskog domaćinstva. Vikendima se upoznaju   kulturne znamenitosti  Padove i Venecije.