Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

Četvrtak, 26 Rujan 2019 18:26

Učenici poduzetničkog tima "Vinys" sudjelovali na poduzetničkom mindsetu

U Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu 12. rujna održana je konferencija Poduzetnički mindset kojoj je HUP bio partner, a u organizaciji časopisa Poduzetnik i u suradnji s tvrtkom EY.

Na konferenciji se okupilo više od 300 poduzetnika, poslodavaca i  studenata, a moto je bio „Učinimo poduzetnike liderima društva“. Posebno mjesto na konferenciji imali su pobjednički timovi HUP-ovog natječaja „Poduzetnici budućnosti“ kojima su osigurana počasna mjesta u prvom redu dvorane te kojima su se obraćali govornici s pozornice, naglašavajući da su mladi ljudi budućnost zemlje i svijetla strana poslovne zajednice. Poznati poduzetnici dijelili su svoje inspirativne priče na konferenciji, a posebnu su pažnju dobili Poduzetnici budućnosti kada su tijekom trajanja konferencije bili zamoljeni da ustanu te im je ostatak dvorane zapljeskao i odao priznanje njihovom uspjehu.

 Inicijativna koju je pokrenula Hrvatska udruga poslodavaca „Poduzetnici budućnosti“ dala je priliku učenicima da izraze svoju kreativnost, nauče timski raditi, kritički razmišljati i pobudila  je interes učenika za bavljenjem poduzetništvom.

 Neizreciv je kapital slušati iskustva eminentnih hrvatskih poduzetnika koji se svakodnevno suočavaju s poslovnim izazovima i problemima, uvidjeti da poslovni život ima svoje uspone i padove i uočiti da iza svakog uspjeha stoji naporan rad i vjerovanje u svoje ciljeve. Iskustva dobre poslovne prakse koje su imali priliku čuti otvorile su učenicima nove vidike u kojima prepoznaju poduzetnika  kao stup društva.

Najvažnija poruka koju su primili nakon susreta s uspješnim poduzetnicima je da treba vjerovati u vlastite projekte ali i podržavati poticati svoje prijatelje, suradnike i konkurente jer jedino na taj način osnažujemo naše gospodarstvo i dobru poslovnu klimu u društvu.

Zahvaljujući Hrvatskoj udruzi poslodavaca učenici Obrtničke škole učinili su prvi korak prema svijetu poduzetništva, postali su dionici velikog projekta koji priprema učenike za život  i svaki korak koji smo do sada napravili je korak bliže ostvarivanju naših ideja i korak koji nas stavlja ispred mnogih koji se nikada nisu usudili napraviti ni pokušali napraviti prvi korak. Uz potporu HUP-a i časopisa Poduzetnik nastaviti ćemo tim putem jer je to jedini ispravni put kojim će društvo u cjelini postati snažnije. Hvala svima na ukazanoj prilici da učimo od ljudi koji su prošli trnoviti put do uspjeha.

Na konferenciji su bili nazočni članovi Poduzetničkog tima "Vinys" 3.h razreda smjera turističko-hotelijerski komercijalist u pratnji mentorice Marijane Levar.

https://www.hup.hr/pobjednici-hup-natjecaja-poduzetnici-buducnosti-posebni-gosti-konferencije-poduzetnicki-mindset.aspx

mindset2

mindset3

mindset4