Srijeda, 17 Travanj 2019 12:39

OBILJEŽENI DANI MEDIJSKE PISMENOSTI

Ove se godine i naša škola priključila obilježavanju Dana medijske pismenosti koji su se održavali od 8. do 12. travnja 2019. godine u cijeloj Hrvatskoj.

Učenici 1.d razreda prisustvovali su edukativnoj radionici naziva "Tolerancija i diskriminacija na djelu" koju je vodila pedagoginja. Naučili su što je to diskriminacija i koje vrste diskriminacije postoje, a na kraju su radionice provjerili svoje znanje putem kviza.

Psihologinja je radionicu održala s 3.a razredom, a oni su Dane medijske pismenosti obilježili radionicom "Utjecaj medija na odnos prema tijelu". Učenice su bile iznimno zainteresirane za ovu temu, a radionica im je bila zanimljiva i poučna.

Knjižničarka je Dane medijske pismenosti obilježila s 3.h razredom u prostoru knjižnice. Na edukativnoj radionici "Nećete vjerovati što se dogodilo: klikbejt", učenici su naučili razlikovati lažne vijesti od onih provjerenih i točnih te su, inspirirani svijetom tehnologije u kojemu živimo, sami napisali svoje klikbejt vijesti koje možete pogledati u obliku izložbe u knjižnici.

Ovim smo radionicama obilježili Dane medijske pismenosti i obuhvatili niz problema s kojima se današnje generacije susreću i pokušali, makar na trenutak, razgovarati o njima i pronaći eventualna rješenja.

IMG 20190410 090022

IMG 20190409 WA0017