Ponedjeljak, 04 Ožujak 2019 08:21

WORLD SKILLS CROATIA 2019.

Učenici Obrtničke škole Požega, smjer ugostitelja, sudjelovali na Međužupanijskom natjecanju WORLD SKILLS CROATIA 2019. u Vukovaru.

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, u okviru svoga rada, organizirala je natjecanje učenika strukovnih škola pod nazivom WorldSkills Croatia te je ove godine kao domaćin takvog natjecanja na međužupanijskoj razini odabrana Srednja strukovna škola Marko Babić Vukovar.

Riječ je o regionalnom gastro natjecanju u kojem se natječu učenici ugostiteljsko – turističkih škola raznih županija. Discipline u kojima se učenici natječu su kuharstvo, ugostiteljsko posluživanje, slastičarstvo, poslovanje turističke agencije, poslovanje recepcije hotela te pomoćni kuhar i slastičar (za učenike s teškoćama u razvoju).

Iz Obrtničke škole Požega sudjelovala su četiri učenika i to:

1. Antonio Soldo - Kuhar (mentor Anđelko Ledić)

2. Barbara Vidačić - Ugostiteljsko posluživanje (mentor Škopec Zvonimir)

3. Valentina Barković - Poslovanje recepcije (mentor Hrvoje Krip)

4. Josipa Maričević - Poslovanje putničke agencije (mentor Hrvoje Krip).

Učenice Barbara Vidačić (2.mjesto) i Valentina Barković (1. mjesto),  plasirale su se na Državno natjecanje koje će se održati od 26.-28.3.2019. na Zagrebačkom velesajmu pod nazivom World Skills Croatia.

Čestitamo našim učenicima i njihovim mentorima na odličnim rezultatima.