Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

Subota, 27 Listopad 2018 07:26

DANI KRUHA I DANI ZAHVALNOSTI BOGU ZA PLODOVE ZEMLJE

U srijedu 24.10.2018. u našoj školi je obilježen “Dan kruha i dan zahvalnosti Bogu za plodove zemlje“.

Taj dan nas uvijek podsjeti kako trebamo biti zahvalni Bogu za dar osobnog života i prirode od koje svi imamo hranu. Povodom dana kruha danas je u prostorima škole postavljen stol sa raznim pekarskim proizvodima koji su učenici donijeli u školu te je održan skupni doručak učenika i djelatnika škole. Veliki broj naših učenika je donio za taj događaj proizvode koje su za tu prigodu priredile njihove mame, bake .... I zato vam HVALA. Svim roditeljima zahvaljujemo na trudu a posebno mamama i bakama koje su svojim vrijednim rukama sve to pripremile i koje brižno čuvaju stare domaće recepte. Uz prigodni program u kojem su sudjelovali učenici i nastavnici škole slušali smo tamburicu, harmoniku, pjevali pjesme i bećarce, plesali slavonsko kolo a bilo je i potcikivanja i šale. Hvala svim učenicima koji su svojim trudom, pjesmom, plesom i narodnim nošnjama učinili ovaj dan radosnim i sretnim. Učenici i djelatnici škole nakon prigodnog programa koji je osmislio vjeroučitelj Jozo Glibo, počastili su se pripremljenim plodovima koje su na prigodan način servirali i poslužili učenici zajedno sa svojim nastavnicima.