Srijeda, 03 Listopad 2018 16:26

12. TJEDAN CJELOŽIVOTNOG UČENJA

Tjedan cjeloživotnog učenja nacionalna je obrazovna kampanja koju, u trajanju od 1. do 7. listopada 2018., provodi Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih sa svojim regionalnim partnerima s ciljem podizanja svijesti o važnosti učenja i obrazovanja.

Učenici 2.ce razreda i njihovi nastavnici povodom Tjedna cjeloživotnog učenja pripremili su 1.10.2018.  od 10 do 14h zanimljivu radionicu pod nazivom  “Otkrij tajne zanata!  vol.2“. Ostvarena je suradnja između  nastavnika praktične nastave i učenika drvne i građevinske struke.  Učenici u zanimanju stolar, zidar i soboslikar-ličilac pod mentorstvom nastavnika E. Deanović, T. Džalto, D. Adžaga i D. Šimunović prezentirali su različite strukovne vještine.  Učenici su podučavajući kolege iz razreda, otkrivali tajne zanata za kojeg se školuju. Potom su posjećujući druge radionice učili strukovne vještine svojih kolega. Učenici u zanimanju stolar podučavali su svoje vršnjake kako od dijelova izrađenih u stolarskoj radionici sastaviti ležaljku za odmor. Učenici u zanimanju zidar podučavali su svoje kolege samostalnoj pripremi morta  i izradi zida od opeke. Učenici u zanimanju soboslikar podučavali su buduće zidare i stolare, pripremi mineralne podloge ocrtavanjem linija i završnim bojanjem. Svaki učenik je imao priliku  učiti i podučavati drugoga.  Cilj radionice je bio poticati suradnju različitih struka, poticati pozitivne vršnjačke odnose i razvijati sigurnost u javnom nastupu učenika.