Petak, 26 Rujan 2014 11:40

Ministar turizma Darko Lorencin s mladim Požežanima: ¨Turizam nije samo na obali¨

Ministar turizma Darko Lorencin danas je na Trgu Sv. Trojstva krenuo u potragu za skrivenim blagom Požege. U tome su mu pomogli učenici Tehničke i Obrtničke škole Požega. Zadatak je brzo realiziran te je ispod prometnog znaka uz sam Kužni pil pronađen skriveni predmet s obilježjima Grada Požege.

Dio je to geocaching projekta za koji je Ministarstvo turizma požeškoj Tehničkoj školi odobrilo bespovratnu potporu od 25 tisuća kuna putem programa "Promocija zanimanja 2014". Geocaching je sve popularniji načini promicanja turizma u svijetu, a prema riječima profesora Hrvoja Mikolčevića geocaching projekt "Skriveno blago Požege" vrlo brzo je zainteresirao mnoge s područja Hrvatske te i susjedne Mađarske.

- U turizmu kao i u drugim područjima života priča počinje i završava na ljudima, ljudskim potencijalima i sposobnostima. Srednja škola je razdoblje u vašim životima gdje promišljate čime ćete se baviti nakon škole, a na nama je probuditi u vama interes da se jednog dana bavite turizmom - poručio je učenicima ministar Lorencin.

- Od velikog nam je značaja da se učenici bave turizmom jer turizam nije samo ono što se događa na obali i po pitanju noćenja već puno više od prehrambenog i građevinskog do kreativnog sektora važnog za turizam i gospodarstvo - dodao je ministar.

Naglasio je da su turistički potencijali Požeško-slavonske županije u proizvodnji hrane, enogastronomija te prirodne znamenitosti poput ljepota Papuka. Ministrov posjet Požegi gradski su i županijski čelnici iskoristili kako bi mu ukazali na turističke potencijale županije, poput odmarališta na Zvečevu, te grada Požege zbog čega će požeški gradonačelnik već narednih dana posjetiti Ministarstvo turizma.