Utorak, 04 Rujan 2018 15:01

Natječaj za sudjelovanje u projektu mobilnosti

erasmus logo

Agencija za mobilnost i programe Europske unije odobrila je našoj školi projekt za sudjelovanje učenika u međunarodnoj mobilnosti pod nazivom Učenje na radnom mjestu za učenike strukovne škole 4 (VOCOS 4) pod referentnim brojem 2018-1-HR01-KA102-047237. Projekt je počeo 04.06.2018. i traje do 03.06.2019. godine.

Odobrena financijska sredstva za provedbu projekta iznose 24.763,00 €. Projekt omogućuje sudjelovanje na stručnoj praksi u Njemačkoj (Frankfurt am Main) učenicima 2. i 3. razreda sljedećih zanimanja:

stolar – 3 učenika

zidar – 3 učenika

soboslikar – 4 učenika

Odabrani učenici provest će 2 tjedna na stručnoj praksi u Frankfurtu tijekom studenog 2018. godine, te će imati pokrivene sve troškove puta, smještaja, hrane, ali će dobiti i džeparac za dane koje će provesti u inozemstvu.

Budući da su prijave otvorene, učenici koji su zainteresirani za ovu mogućnost, mogu se prijaviti do 11.09.2018. godine putem e-maila: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. ili osobno donijeti dokumente u školu.

Kriteriji za izbor sudionika uključuju:

opći uspjeh i ocjene iz strukovnih predmeta

ocjene i odnos prema praktičnoj nastavi (redovitost pohađanja, zainteresiranost, samostalnost)

redovno pohađanje nastave

uzorno vladanje

motiviranost za usavršavanjem i daljnjim napredovanjem

rezultati na natjecanjima

sudjelovanje u školskim i izvanškolskim projektima i aktivnostima

Pored brojčanih kriterija, pri odabiru učenika u obzir će se uzimati i njihovo motivacijsko pismo koje su dužni priložiti. Cilj motivacijskog pisma je prepoznati interese, želje, motiviranost i spremnost kandidata za sudjelovanjem u projektu mobilnosti.

Prijavna dokumentacija koju je potrebno dostaviti (skenirano na navedenu e-mail adresu ili osobno u školu):

životopis u Europass formatu

svjedožbe prethodno završenih razreda

nagrade, priznanja ili potvrde o sudjelovanju na natjecanjima

motivacijsko pismo

dokaz o angažmanu u izvanškolskim aktivnostima

Učenici će nakon odabira biti obaviješteni o rezultatima natječaja. Odabrani sudionici dužni su pohađati jezične i kulturološke pripreme.

Požega, 11.07.2018.

Koordinator projekta: Ivan Kovačević