Četvrtak, 24 Svibanj 2018 13:06

Akcija bojenja igrališta Udruge Mi

28034988

Učenici 2.e razreda u zanimanju soboslikar-ličilac pod mentorstvom nastavnika Dominika Šimunovića priključili su se manifestaciji Hrvatska volontira čiji je slogan „Dobro je za tebe, dobro je za druge. Priključi se i zavolontiraj se!“. Akcija uređenja dječjeg igrališta udruge Mi -udruge roditelja i osoba s poteškoćama u razvoju nastala je u suradnji udruge Oppidum  s Volontersko kreativnim klubom naše škole.

Učenici, volonteri našeg kluba KAP, u ponedjeljak 21.5.2018. od 8 do 12 sati vrijedno su uređivali dječje igralište. Učenici su bojali sprave za igranje te na taj način pokazali vještine stečene u zanimanju soboslikar-ličilac za koje se obrazuju. Ovom jednodnevnom akcijom učenici su pod vodstvom nastavnika na plemenit način dali svoj doprinos lokalnoj zajednici i promovirali ugled i privlačnost strukovnog obrazovanja kao poželjnog odabira karijere. Podršku u radu pružili su im štićenici udruge Mi koji su ih bodrili u njihovim aktivnostima kao i volonterke našeg kluba, učenice 1.h i 2.a iz ugostiteljske i tekstilne struke, koje su družeći se s štićenicima udruge imale priliku osjetiti kako društveno koristan rad može pozitivno utjecati na njih same.