Ponedjeljak, 21 Svibanj 2018 08:22

POŽEŠKI FIMSKI TJEDAN 2018.

web junkie 1

U suradnji s Udrugom GFR film video obilježili smo “Požeški filmski tjedan“ u periodu od 7.-12. svibnja. „Požeški filmski tjedan 2018.“ je filmska manifestacija koju organizira Udruga GFR film video u Požegi i okolici, gradu koji je bez adekvatne kinodvorane. Udruga je pripremila 30-ak projekcija za sve uzraste.

Za naše srednjoškolce pripremili su i ustupili na korištenje dokumentarni film „Ovisnici o internetu“ („Web Junkie“). Ovaj dugometražni film istražuje osebujne aspekte globalnog trenda ovisnosti o internetu kroz priču o trojici kineskih tinejdžera  koje prate kamere od njihovog ulaska u rehabilitacijski centar, tijekom tromjesečnog razdoblja odvikavanja i odlaska kući. Film je osvojio nagrade na Sundance festivalu, Zagreb Doxu i Shefield IDFF.

Nakon filma održana je i rasprava s učenicima kao osvrt na film i razgovor o vlastitim navikama korištenja interneta.  U filmu su imali priliku uživati učenici 1.a, 1.ce, 1.fg, 2.fg, 2.h, 2.pl, 3.h i 3.e u dogovoru s predmetnim nastavnicima (Sabljić Z., Uremović A., Škopec Z., Drkulec A., Zrinščak I., Golić D., Pavličić A., Grabusin J. i Tauš M.).

web junkie