Ponedjeljak, 30 Travanj 2018 15:08

Zelena čistka

Zelena čistka  dio je globalnog pokreta koji okuplja aktivne građane i organizacije u najvećem  volonterskom ekološkom projektu u povijesti.  Ideja je 2008. godine krenula iz estonske građanske inicijative Let’s do it!  koja je organizirala akciju u kojoj je sudjelovalo 50.000 volontera, koji su u cijeloj zemlji, u jednom danu očistili 10.000 tona otpada sa budžetom od 500.000 eura. U normalnim okolnostima državi bi za to bile potrebne 3 godine i više od 22 milijuna eura! Danas globalni pokret Let’s do it! okuplja 112 zemalja.

Zajednička jednodnevna akcija čišćenja otpada  u Hrvatskoj se provodi već četvrtu godinu za redom. Cilj akcije je podignuti svijesti o stvaranju i odlaganju otpada, te važnosti očuvanja okoliša, prirode i planete Zemlje, kao zajedničkog dobra sviju.

Naša škola se pridružila ovoj ekološkoj akciji u srijedu 25.4.2018.god. od 9:50 do 12.15h kada su učenici i nastavnici sadili cvijeće, orezivali grmlje, prikupljali i odvajali otpad te uredili pano u holu škole. U akciji su  s zadovoljstvom sudjelovali učenici članovi Volontersko-kreativnog kluba (1.h, 3.a, 3.bc, 3.e i 4.a) pod vodstvom nastavnika (M. Oroz, S. Šnajder, K. Bajt, I. Zrinščak. i  M. Han).