Četvrtak, 01 Ožujak 2018 12:58

OBILJEŽAVANJE NACIONALNOG DANA BORBE PROTIV VRŠNJAČKOG NASILJA

Svjesni činjenice da je nasilje bilo kojeg oblika prisutno svakodnevno, odlučili smo pridonijeti razumijevanju i prihvaćanju različitosti koje nas okružuju. U sklopu projekta „Šalji dalje“ volontersko-kreativni klub „Kap“ naše škole obilježio je  „Dan ružičastih majica“  28.2.2018. god. kroz radionicu izrade kreativnih uradaka s ispisanim pozitivnim porukama i vrijednostima.

Dan ružičastih majica je  program prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio 2007. u  Kanadi. Tada je dječak u znak podrške svojoj majci oboljeloj od karcinoma u školu došao  obučen u ružičastu majicu zbog čega je bio izložen vršnjačkom nasilju. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol borbe protiv vršnjačkog nasilja i  međunarodno prepoznate obljetnice. Učenici i nastavnici naše škole u znak podrške borbe za prava djece koja se susreću s nasiljem nosili su ružičaste odjevne predmete.