Nedjelja, 25 Veljača 2018 20:40

Predavanje visokogorca i putopisca Mateja Perkova

Koprivnički visokogorac i putopisac Matej Perkov u prepunoj učionici Tehničke škole u petak 23.2. na zanimljivom motivacijskom predavanju učenicima (s naše škole prisustvovali su učenici turističkog usmjerenja) približio je rekreacijski sport, kretanje prirodom, planinarenje i zanimljiva putovanja.

Matej je poznati hrvatski planinar koji se istaknuo svojim mnogobrojnim zimskim usponima koje je savladavao najčešće sam.

Jedan je od prvih u svijetu sa serijom uspona od mora do vrha planina pa je tako osvajao vrhove u Dolomitima, afričkom gorju Atlas, a tako se popeo i od Kaspijskog mora do najvišeg vrha Irana – Damavanda (5610m).

Autor je nekoliko stručnih tekstova iz područja planinskog turizma te je čest gost u osnovnim i srednjim školama gdje mladima održava motivacijska predavanja s primjerima svojih visokogorskih iskustava.