Ponedjeljak, 12 Veljača 2018 21:16

Volontersko kreativni klub Obrtničke škole –Kap

Ovih dana je došlo do osnivanja i početka rada Volontersko kreativnog kluba Obrtničke škole –„Kap“.

"Teče i teče, teče jedan slap;

Što u njem znači moja mala kap?"

Učenici Obrtničke škole već godinama provode različite humanitarne akcije, ali ovom odlukom osnivanja Volontersko kreativnog kluba dobiva novu dimenziju. Volonterski rad će se pratiti i vrednovati kroz volonterski staž. Prve volonterske knjižice su uručene učenicama koje su svojim radom doprinijele aktivnostima povodom dana volontera. Volonterstvo je optimistična aktivnost u interesu ljudi. I volontiranjem učenici postaju aktivni i slobodni građani koji djeluju unutar zajednice u kojoj žive. Upravo vođeni tom idejom odradila se i prva volonterska akcija.

U razdoblju smo maskenbala i tom prigodom smo odlučili izraditi unikatne  maske i darovati ih "Mi"-udruga roditelja i osoba s poteškoćama u razvoju koja će za koji dan imati maskenbal.

Maske su izradili učenici volonteri koji su svoju ljubav, znanje i vještine pretočili u unikatne maske i velikim srcem posjetili djecu i mlade u udruzi "Mi" na obostrano zadovoljstvo.

Rad VKK-Kap možete pratiti preko Instagram i Facebook profila.

Djelić atmosfere može se doživjeti preko fotografija.